Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Odebrali ważne dyplomy. Otwierają im drogę do zawodu

ponad rok temu    27.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Ponad 100 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie zebrało się w Cechu Rzemiosł Różnych. To był dla nich bardzo ważny moment.

 

112 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie uczestniczyło w uroczystości w Cechu Rzemiosł Różnych, podczas której wręczono im dyplomy czeladnicze w wyuczonych zawodach.

 

 

Ceremonia miała wyjątkową oprawę. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz ze starosta Lidią Czechak, cechu z jego szefem Jackiem Dutkiewiczem oraz dyrekcji ZSP nr 2 z dyrektorem Witoldem Bierłą.

 

[o wyjątkowych praktykach zawodowych jarocińskiej młodzieży czytaj TUTAJ]

 

Świadectwo czeladnicze umożliwia absolwentowi szkoły zatrudnienie na stanowisku wymagającym kwalifikacji zawodowych na tak zwanym pierwszym poziomie.

 

 

[więcej pieniędzy dla wychowawców - szczegóły TUTAJ]

 

 

Egzaminy czeladnicze przeprowadzają komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych zgodnie ze standardami ustalonymi przez Związek Rzemiosła Polskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nika
  ponad rok temu 1
  Tylko żeby mieli zatrudnienie w Jarocinie. Bo aż żal młodych, którzy muszą uciekać z Jarocina w poszukiwaniu pracy. Bo jak nie masz znajomości to na pracę nie nasz masz w naszym mieście. Tragedia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji