Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Musieli przejść próbę, żeby zostać pełnoprawnymi uczniami [ZDJĘCIA]

ponad rok temu    18.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uroczystości pasowania w jarocińskich szkołach Uroczystości pasowania w jarocińskich szkołach  fot. Organizatorzy

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość nie tylko w szkolnym kalendarzu, ale przede wszystkim w życiu wszystkich siedmiolatków. Wejście do grona szkolnej społeczności nie jest jednak takie proste.

 W roku szkolnym 2019/2020, który rozpoczął się we wrześniu, w gminie Jarocin naukę rozpoczęło 550 pierwszoklasistów.
 

 

[potrzebna jest pomoc na ratowanie zdrowia i życia - zobacz, jak możesz się przyłączyć - kliknij TUTAJ]

 

 

Tradycyjnie, jak każdego roku, w październiku uczniowie tych klas prezentują swoje umiejętności przed społecznością szkolną, przystępując w ten sposób do zdania pierwszego szkolnego egzaminu.
 

 

Dopiero potem, w symboliczny sposób, poprzez złożenie ślubowania i pasowanie - najczęściej ogromnych rozmiarów ołówkiem albo kredką, dzieci zostają uroczyście przyjęte w poczet uczniów.
 

 

[o pasowaniu w przedszkolu w Żerkowie - czytaj i oglądaj zdjęcia TUTAJ]

 

 

Dzieci ze szkół podstawowych gminy Jarocin na początek swej edukacyjnej drogi otrzymały w prezencie specjalne bidony, które mają zachęcać do picia czystej wody w opakowaniach wielorazowego użytku.
 

 

Tę inicjatywę wsparli: gmina Jarocin oraz spółki PWiK i ZGO sp. z o.o. - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.
 

 

[dzieci z Miesszkowa rozdawały wyjątkowe prezenty - czytaj i oglądaj zdjęcia TUTA]

 

 

NA ZDJĘCIACH w naszej galerii pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Zaradni - Odważni - Oryginalni w Wilkowyi, Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie oraz Szkoły Podstawowej w Mieszkowie.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!