Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czy nauczyciele z naszych szkół przystąpią do strajku włoskiego? [SONDA]

ponad rok temu    23.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 8 ocen 5 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję: „Nauczyciele nie powinni wykonywać zadań, które nie są ich obowiązkiem” - stwierdzia Sławomir Broniarz, szef ogólnopolskich struktur związku. Jest to jednak tylko sugestia. Decyzja, czy przystąpić do protestu, należy do każdego nauczyciela. Jak to wygląda w naszych szkołach?

 

 

 

Nauczyciele domagają się przestrzegania prawa pracy.

 

 

- To nie jest protest przeciwko komuś, nie jest wymierzony w dzieci, nie walczymy też z ministrem edukacji. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na to, ile obowiązków ponad opisany czas pracy wykonują nauczyciele - dodaje Broniarz.

 

 

[o nagrodach starosty z okazji Dnia Edukacji Narodowej czytaj TUTAJ]

 

 

Podkreślił też, że ZNP pracuje nad obywatelskim projektem ustawy, która uregulowałaby kwestię wynagrodzeń nauczycieli.

 

 

O tym, jaką formę ma mieć protest pedagodzy zdecydowali w specjalnej ankiecie ZNP, w której udział wzięło ponad 227 tysięcy osób z całej Polski. Tylko 18% było za wstrzymaniem się od pracy tak, jak w kwietniu [o tym więcej pisaliśmy TUTAJ]. Z kolei aż 55,3% opowiedziało się za protestem włoskim.

 

 

Protest włoski oznacza koniec z bezpłatnym prowadzeniem kół zainteresowań, sobotnimi wyjazdami na konkursy z uczniami, pisaniem i koordynowaniem „projektów unijnych”, poprawianiem sprawdzianów i prac klasowych po godzinach pracy, czy przygotowaniach do „studniówek”.

 

 

Jednocześnie pedagodzy apelują do rodziców: „Zależy nam na dobrych warunkach w szkołach i przedszkolach. Wspierajcie nas w tym dążeniu!”.

 

 

[gimnazja przestały istnieć - co z nauczycielami - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

 

Jak sytuacja wygląda w jarocińskich szkołach, czy są nauczyciele, którzy przystąpią do strajku włoskiego?

 

 

- To indywidualna decyzja każdego nauczyciela. Nie mamy na to wpływu - mówi Hanna Czerniak, szefowa jarocińskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. I dodaje: - Jestem w stałym kontakcie z prezesami naszych kół. Do tej pory nie mam sygnałów, żeby ktoś podjął taki strajk. Mimo że w sondażu, który został przeprowadzony większość naszych członków opowiedziała się za taką właśnie formą protestu.

 

 

 

W środe - 6 listopada w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbędzie się spotkanie nauczycieli z Małgorzatą Kowzan, szefową okręgu Wielkopolska Związku Nauczycielstwa Polskiego.  

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Strajk nauczycieli

Czy popierasz strajk włoski nauczycieli?

ankieta dodana 22.10.2019, ilość wszystkich głosów: 131
Tak
45%
Nie
54%
Nie mam zdania
1%
+ 0 głosów: 5 (0%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 100%  9
Każdy z nas wykonuje różne czynności w pracy za które nie ma płacone . Gdybyśmy myśleli jak nauczyciele to cała Polska by strajkowała . Musimy pracować nie raz więcej niż 164 godz na m-c , nie mamy urlopu zdrowotnego rocznego mimo ,że nasza praca ma wiele do życzenia , wolnych niedziel i świąt za które nie dostajemy dodatku tylko wolny dzień , pracujemy ciężko fizycznie i też musimy na własny koszt dokształcać się . Ręce pozarywane , zniszczone kręgosłupy . To może tak na 1 m - c zamienimy się z nauczycielami ? Proszę zróbcie sondaż wśród uczniów który nauczyciel jest : z prawdziwego zdarzenia , potrafi dobrze wytłumaczyć temat , zachęca do nauki , zainteresuje się słabszymi ? Ja tylko słyszę od dziecka prawie same negatywy i ciągłe zadania domowe . NIE JESTEM PRZECIW nauczycielom ale wreszcie weźcie się do roboty a wtedy my rodzice będziemy na Was patrzeć sprawiedliwie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic-nauczyciel
ponad rok temu ocena: 100%  8
Strajk włoski – forma strajku aktywnego polegająca na wykonywaniu przez pracowników obowiązków służbowych w sposób skrajnie drobiazgowy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Strajk_w%C5%82oski), tzn., że uczniowie teraz będą skrajnie drobiazgowo nauczani. Nareszcie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matt
ponad rok temu ocena: 70%  7
To niech pracują po 168 godzin tak jak każdy to wtedy będą mieli czas na poprawianie kartkówek!!! Czy fachowiec ma płacone za szkolenia po godzinach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 60%  6
Bez wiedzy , bez dobrej nauki , bez dobrych nauczycieli Japonii Chin czy Korei Pld już nie dogonimy ,postarajmy się być lepszą kolonią w EupiE na wieczór przy misce zupki z radomia nie z PRC https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?... https://www.wsj.com/video/unde... https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pyt
ponad rok temu ocena: 60%  5
ile w gminie jarocin szkół podstawowych publicznych a ile niepublicznych ?
~ ???
ponad rok temu ocena: 67%  4
od kiedy tęczowe piątki w gminie jarocin ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to pisałem ja, Bartuś męska sekretarka
ponad rok temu ocena: 67%  3
Od czasu zatrudnienia Kelnera na niepodległości.
~ Ojciec
ponad rok temu ocena: 100%  2
Wydaje mi się, że w Jarocinie w ZSP nr 2 cały czas trwa strajk włoski. Szkoła niewiele ma do zaoferowania jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Brak miejsc na kursy a obiecywane wyjazdy zagraniczne mimo deklaracji nie odbywają się. Matematyka, J.polski na fatalnym poziomie. Młodzież kończy tą szkołę zawiedziona wyborem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MTi
ponad rok temu ocena: 100%  1
Niestety jestem absolwentem tej szkoły. Co do poziomu i zaangażowania nauczycieli mam tylko same podstawy krytyki. Matematyka tam kuleje na potęgę no bo dlaczego 30 osobowa klasa dostaje z jednego sprawdzianu same 2? Bo jest kiepska? Kiepska to była babka w serialu śwk... Język? Jeden nauczyciel języka X tłumaczy po swojemu zadane zdania do nauki, które pojawią się na kartkówce. Przepisuje je i co? 2! Nauczyciel języka ocenił innego na 2! Co to za poziom? Poziom szkoły marzeń!