Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Pierwsze volkswageny craftery wyjadą z fabryki pod Wrześnią w drugiej połowie roku

ponad rok temu    2.06.2016
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

W 95 procentach jest już gotowy Zakład Volkswagena Craftera w Białężycach pod Wrześnią.  
Budowa fabryki, w której produkowana będzie nowa generacja modelu Volkswagen Crafter, przebiega zgodnie z planem. - Nowy Volkswagen Crafter będzie zupełnie nową konstrukcją, w pełni opracowaną, zaprojektowaną i zrealizowaną przez  markę Volkswagen Samochody Użytkowe. Ten samochód będzie zupełnie nową jakością i zaprezentuje kompletnie inny, wyższy poziom wyrafinowania i rzemiosła w dziedzinie pojazdów dostawczych - mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. 
Nowy Volkswagen Crafter, którego docelowy wolumen produkcji  wyniesie 100 tysięcy aut rocznie, produkowany będzie w ponad 50 wariantach. Wszystkie szczegóły dotyczące koncepcji wnętrza samochodu były konsultowane z klientami. Dzięki temu rozwiązania w nim zastosowane są maksymalnie dostosowane do potrzeb użytkowników i prowadzonych przez nich przedsięwzięć. - W projekcie  Crafter  wdrożyliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednak nie będziemy produkować tylko w sposób nowoczesny i według najnowszego stanu techniki, ale i ekologiczny - zapowiada Ralf Nitzschke, dyrektor Zakładu Crafter we Wrześni.  
W fabryce zastosowany zostanie między innymi nowy proces lakierowania, który nie będzie wymagał używania ogromnych ilości wody, co zdecydowanie wpłynie nie tylko na spadek zużycia tego surowca, ale i na ilość generowanych przez zakład odpadów. Nowa technologia lakierowania opiera się na najnowszej metodzie aplikacji elektrostatycznej, dzięki czemu drobinki lakieru „przyklejają się” do malowanej powierzchni. W spawalni pracować będzie blisko 500 robotów najnowszej generacji, w tym z zastosowaniem niskoemisyjnej techniki laserowej. Stopień automatyzacji wyniesie 62 procent. Seryjna produkcja nowej generacji modelu Volkswagen Crafter zaplanowana jest na drugą połowę 2016 roku.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.